سال رونق تولیدTehran Customs Brokers Union

قوانین و مقررات سایت

خبر

جلسه هماهنگی بین دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران و انجمن کارگزاران گمرکی استان تهران برگزار شد.

مرداد
۱۳

اولین جلسه کمیته هماهنگی دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران و انجمن کارگزاران گمرکی استان تهران روز  پنچشنبه یازدهم مرداد ۹۷ در محل دفتر انجمن کارگزاران گمرکی تشکیل شد.
در این جلسه پیرامون برخی اشکالات اجرایی در سامانه جامع گمرکی بحث و بررسی انجام پذیرفت و در ادامه نیز اقدامات در حال اجرا توسط مدیرکل محترم فن آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک تبیین گردید.
همچنین مقرر شد انجمن کارگزاران گمرکی، نسبت به جمع آوری نظرات کاربران و ذینفعان از سه گمرک اصلی شهید رجایی، تهران و فرودگاه امام و ارائه گزارش آن در جلسات فیمابین اقدام نماید.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

دیدار رییس‌کل گمرک ایران با هیات مدیره انجمن کارگزاران گمرکی استان تهران

مرداد
۴

دکتر فرود عسکری، رییس‌کل گمرک جمهموری اسلامی ایران به همراه چند تن از مدیران ارشد خود روز گذشته (سوم مرداد نود و شش) پذیرای هیات مدیره انجمن کارگزاران گمرکی استان تهران در طبقه هشتم ساختمان عباس‌آباد بود.  در این جلسه مسائل روز گمرکات کشور، مشکلات ایجاد شده در خصوص تعدد بخشنامه‌های صادره از سوی سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی، برخی موارد در خصوص رویه‌های موجود در بخش مقررات، ارزش و تعرفه و همچنین سامانه جامع گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

جلسه مشترک انجمن کارگزاران گمرکی استان تهران با مدیرکل محترم دفتر فنی و اعتراضات مودیان معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور

مرداد
۴

در پی اعلام تعدادی از اعضا پیرامون صدور برگه‌های متمم مالیات بر عملکرد سالهای گذشته و همچنین مطالبه‌نامه‌های صادره از سوی معاونت مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی، جلسه مشترکی با جناب آقای ابراهیم‌بیگی، مدیرکل محترم دفتر فنی و اعتراضات مودیان سازمان فوق تشکیل و پیرامون مسائل فوق بحث و بررسی انجام گرفت.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

موضوع مالیات و نحوه عملکرد کارگزاران گمرکی

خرداد
۱۰

با سلام خدمت سروران و همکارن گرامی
موضوع مالیات و نحوه برخورد و عملکرد سازمان امور مالیاتی با صنف کارگزاران گمرکی از مباحثی است که در طول سالیان گذشته همیشه مورد بحث وحتی جدل همکاران با ممیزین دارائی بوده است . در این رابطه به نکاتی چند می‌پردازم :

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

علیرضا دشتانی، ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس شد

آبان
۱۲

دکتر مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران در حکمی علیرضا دشتانی را به سمت ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، دشتانی پیش از این مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران بود و قبل از آن عهده‌دار سمت‌هایی ازجمله مدیرکل گمرک لطف‌آباد، مدیر گمرک پیام، معاون اداره کل گمرک سرخس و بازرس ویژه ستاد مرکزی گمرک ایران بوده است.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

کمیته راهبری پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک ایران تشکیل شد

مرداد
۲۸

پیرو رایزنی‌های انجام شده توسط اتحادیه حق‌العملکاران گمرکی ایران، تاکید و حمایت جناب آقای دکتر کرباسیان رئیس‌کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران و همکاری و پیگیریهای مجدانه جناب بعیدی مفردنیا معاون محترم برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران، سرکار خانم باقری‌پور مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران و جناب دکتر راد رئیس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه تهران کمیته‌ای در محل معاونت برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران با اهداف زیر تشکیل گردید:
۱-    ارزیابی سیستم موجود و کلیه ماژولهای عملیاتی مربوطه
۲-    بهبود و اصلاح احتمالی فرآیندها

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

با موافقت مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاسیس تعاونی کارگزاران گمرکی کشور وارد فاز اجرایی شد.

ارديبهشت
۲۷

تاسیس تعاونی کارگزاران گمرکی کشور با هدف تامین نیازهای صنفی و رفاهی اعضاء، از چند سال پیش در دستور کار اتحادیه قرار داشته و از طرف اعضاء نیز با مقبولیت مناسبی مواجه شده‌بود. در روزهای گذشته و با جلب همکاری اعضاء اتحادیه، درخواست تاسیس تعاونی مزبور تهیه و به دفتر وزارت تعاون تقدیم شد. خوشبختانه این درخواست مورد موافقت و حمایت کامل جناب آقای ناطقی، مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور واقع گردید و دستورات مقتضی در مورد انجام اقدامات لازم از طرف ایشان صادر گردید. امید است در آینده نه چندان دور شاهد به ثمر رسیدن این خواسته به‌حق کارگزاران گمرکی باشیم.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

زمان و نحوه برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی توسط گمرک ایران اعلام شد:

فروردين
۲۸

به اطلاع متقاضیان محترم می رساند گمرک ایران در سال ۱۳۹۵ اقدام به برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی نموده است .
ثبت نام در این آزمون منحصرا" به صورت اینترنتی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی : www.sanjesh.org از روز سه شنبه مورخ ۲۴/۰۱/۱۳۹۵ آغاز و در روز سه شنبه مورخ ۳۱/۰۱/۱۳۹۵ پایان می پذیرد .
شرایط عمومی ثبت نام در این آزمون :
- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
- عدم سوء پیشینه کیفری و قاچاق گمرکی

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

تغییر آدرس محل برگزاری همایش نیکوکارانه یکشنبه نهم اسفند ۱۳۹۴4

اسفند
۹

تغییر آدرس محل برگزاری همایش نیکوکارانه امروز یکشنبه نهم اسفند ۱۳۹۴4

به علت حضور هیات بازرگانی سوئیس و نشست‌های مربوط به ریاست جمهوری، محل برگزاری همایش جمع‌آوری کمک مالی برای محیط بانان دنا، از اتاق بازرگانی ایران به نشانی زیر تغییر یافت:

تهران- خیابان ایرانشهر، نرسیده به کریم خان، کوچه‌ی دهقانی، مسجد الرحمن
۹ اسفند، از ساعت ۱۷ تا ۲۰0

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

طرح تضمین تعهدات تحویل گیرندگان کانتینر به مالکان کانتینر اجرائی شد

آبان
۲۸

طرح بیمه کانتینری از شنبه مورخ ۲۳/۰۸/۹۴ عملیاتی شد . اولین رمز عبور و نام کاربری برای یکی از همکاران صادر و طبق اعلام رئیس بخش کانتینری انجمن کشتیرانی، اولین ترخیصیه با تعهدنامه‌های الکترونیکی نیز صادر گردیده‌است. این طرح قابل استفاده برای تحویل گیرندگان کانتینر (شرکت های فورواردی وکارگزاران گمرکی) است.

نوشته شده توسط admin بیشتر بخوانید

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبر