Tehran Customs Brokers Unionسال حمایت از کالای ایرانی

قوانین و مقررات سایت

خبر

موضوع مالیات و نحوه عملکرد کارگزاران گمرکی

خرداد
۱۰

با سلام خدمت سروران و همکارن گرامی
موضوع مالیات و نحوه برخورد و عملکرد سازمان امور مالیاتی با صنف کارگزاران گمرکی از مباحثی است که در طول سالیان گذشته همیشه مورد بحث وحتی جدل همکاران با ممیزین دارائی بوده است . در این رابطه به نکاتی چند می‌پردازم :

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

علیرضا دشتانی، ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس شد

آبان
۱۲

دکتر مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران در حکمی علیرضا دشتانی را به سمت ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی بندرعباس منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، دشتانی پیش از این مدیرکل دفتر نظارت بر ترانزیت گمرک ایران بود و قبل از آن عهده‌دار سمت‌هایی ازجمله مدیرکل گمرک لطف‌آباد، مدیر گمرک پیام، معاون اداره کل گمرک سرخس و بازرس ویژه ستاد مرکزی گمرک ایران بوده است.

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

کمیته راهبری پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک ایران تشکیل شد

مرداد
۲۸

پیرو رایزنی‌های انجام شده توسط اتحادیه حق‌العملکاران گمرکی ایران، تاکید و حمایت جناب آقای دکتر کرباسیان رئیس‌کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران و همکاری و پیگیریهای مجدانه جناب بعیدی مفردنیا معاون محترم برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران، سرکار خانم باقری‌پور مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران و جناب دکتر راد رئیس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه تهران کمیته‌ای در محل معاونت برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران با اهداف زیر تشکیل گردید:
۱-    ارزیابی سیستم موجود و کلیه ماژولهای عملیاتی مربوطه
۲-    بهبود و اصلاح احتمالی فرآیندها

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

با موافقت مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاسیس تعاونی کارگزاران گمرکی کشور وارد فاز اجرایی شد.

ارديبهشت
۲۷

تاسیس تعاونی کارگزاران گمرکی کشور با هدف تامین نیازهای صنفی و رفاهی اعضاء، از چند سال پیش در دستور کار اتحادیه قرار داشته و از طرف اعضاء نیز با مقبولیت مناسبی مواجه شده‌بود. در روزهای گذشته و با جلب همکاری اعضاء اتحادیه، درخواست تاسیس تعاونی مزبور تهیه و به دفتر وزارت تعاون تقدیم شد. خوشبختانه این درخواست مورد موافقت و حمایت کامل جناب آقای ناطقی، مدیرکل دفتر تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور واقع گردید و دستورات مقتضی در مورد انجام اقدامات لازم از طرف ایشان صادر گردید. امید است در آینده نه چندان دور شاهد به ثمر رسیدن این خواسته به‌حق کارگزاران گمرکی باشیم.

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

زمان و نحوه برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی توسط گمرک ایران اعلام شد:

فروردين
۲۸

به اطلاع متقاضیان محترم می رساند گمرک ایران در سال ۱۳۹۵ اقدام به برگزاری آزمون کارگزاران گمرکی نموده است .
ثبت نام در این آزمون منحصرا" به صورت اینترنتی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی : www.sanjesh.org از روز سه شنبه مورخ ۲۴/۰۱/۱۳۹۵ آغاز و در روز سه شنبه مورخ ۳۱/۰۱/۱۳۹۵ پایان می پذیرد .
شرایط عمومی ثبت نام در این آزمون :
- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
- عدم سوء پیشینه کیفری و قاچاق گمرکی

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

تغییر آدرس محل برگزاری همایش نیکوکارانه یکشنبه نهم اسفند ۱۳۹۴

اسفند
۹

تغییر آدرس محل برگزاری همایش نیکوکارانه امروز یکشنبه نهم اسفند ۱۳۹۴

به علت حضور هیات بازرگانی سوئیس و نشست‌های مربوط به ریاست جمهوری، محل برگزاری همایش جمع‌آوری کمک مالی برای محیط بانان دنا، از اتاق بازرگانی ایران به نشانی زیر تغییر یافت:

تهران- خیابان ایرانشهر، نرسیده به کریم خان، کوچه‌ی دهقانی، مسجد الرحمن
۹ اسفند، از ساعت ۱۷ تا ۲۰

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

طرح تضمین تعهدات تحویل گیرندگان کانتینر به مالکان کانتینر اجرائی شد

آبان
۲۸

طرح بیمه کانتینری از شنبه مورخ ۲۳/۰۸/۹۴ عملیاتی شد . اولین رمز عبور و نام کاربری برای یکی از همکاران صادر و طبق اعلام رئیس بخش کانتینری انجمن کشتیرانی، اولین ترخیصیه با تعهدنامه‌های الکترونیکی نیز صادر گردیده‌است. این طرح قابل استفاده برای تحویل گیرندگان کانتینر (شرکت های فورواردی وکارگزاران گمرکی) است.

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

لغو محدودیت مدت در وکالتنامه‌های گمرکی

تير
۲۳

در پی تلاش اتحادیه حق‌العملکاران گمرکی ایران و مساعدتهای جناب آقای عسگری، مدیرکل محترم دفتر واردات و امور مناظق ویژه و آزاد، سرانجام محدودیت مدت یکساله در وکالت‌نامه‌های صاحبان کالا به کارگزاران گمرکی لغو شد.
در پی این اقدام که به اجرایی شدن صورتجلسه معطل مانده از شهریور ماه ۸۸ منجر شده‌است، وکالت‌نامه‌های صادره از طرف صاحبان کالا به کارگزاران گمرکی به شرط معتبر بودن کارت کارگزاری در طول مدت اعتبار (چند ساله یا نامحدود) قابل ارائه به گمرک خواهند بود

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

تمدید کارت کارگزاری گمرکی تسهیل شد.

خرداد
۱۲

در پی نارضایتی کارگزاران گمرکی و با پیگیریهای مستمر اتحادیه حق‌العملکاران گمرکی ایران، گواهی عدم سوءپیشینه فقط یکبار از متقاضیان تمدید کارت کارگزاری مطالبه می‌شود و برای دفعات بعد، کارگزاران نیازی به ارائه آن ندارند.

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

صفدر سلامی در پی معاف شدن از پست ریاست هیات مدیره اتحادیه حق العملکاران گمرکی ایران، خواستار درج مکاتبات مربوطه در سایت اتحادیه شد.

شهريور
۲۶

صفدر سلامی رئیس پیشین اتحادیه حق العمل‌کاران گمرکی ایران طی نامه‌ای خواستار درج کلیه مکاتبات مرتبط اخیر در سایت اتحادیه شد.  وی که اقدام هیات مدیره را غیر قانونی و توطئه‌ای علیه خود می‌داند اعلام نموده است که خواستار رسیدگی امور تشکلهای اتاق بازرگانی به این مسئله خواهد شد.  به دلیل حجم اطلاعات درخواستی، نامه‌های موصوف عینا در زیر درج شده‌است.  بدیهی است مسئولیت مطالب درج شده حسب مورد بر عهده نگارنده یا نگارندگان می‌باشد و سایت اتحادیه صرفا وظیفه اطلاع رسانی به اعضاء محترم و عموم را اجرا می‌نماید.

نوشته شده توسط mazaheri بیشتر بخوانید

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - خبر