Tehran Customs Brokers Unionسال حمایت از کالای ایرانی

قوانین و مقررات سایت

نشست نمایندگان هیات مدیره اتحادیه با مسئولان سازمان ملی استاندارد

به منظور بررسی و ارائه راهکارهای عملی در بهینه‌سازی فرآیندهای اجرایی مربوط به استاندارد در تشریفات گمرکی جلسه‌ای در تاریخ ۰۵/۰۸/۹۲  با حضور  نمایندگان هیات مدیره و مسئولان سازمان ملی استاندارد برگزار و پیرامون مسائل زیر بحث و گفتگو انجام پذیرفت:
۱- اخذ تعهد از واحدهای تولیدی وارد کننده مواد اولیه بدون درج شماره کوتاژ انجام پذیرد تا در زمان ارائه این تعهد تسریع شود.
۲- الزام درج شماره فاکتور و پروفرما بر روی برگ مشخصات فنی کالاهای وارداتی فاقد استاندارد حذف شده، همچنین آیتمهای غیر ضرور از میان مشخصات ذکر شده در برگ مشخصات توسط ادارات استاندارد استانها شناسایی و از توجه به آنها در اعلام نتیجه خودداری شود.
۳- از درخواست تعهد محضری حسب مورد خودداری شده و به دریافت تعهد صاحبان کالا و یا کارگزاران رسمی در صورت وجود عبارت "ارائه هرگونه تعهد به .... " در وکالتنامه‌های ارائه شده بسنده شود.
۴- تدبیری اتخاذ شود تا ادارات استاندارد استانها در نمونه‌برداری از کالاهایی که دارای تنوع سایز و اندازه می‌باشند از نمونه‌برداری تمامی سایزها و تنوعها اجتناب نمایند.
۵- با توجه به نوع فعالیت کارگزاران گمرکی و همکاری آنها با بازرگانان کشور، پیشنهاد شد به منظور افزایش تعامل فیمابین، ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری اتحادیه کارگزاران گمرکی ایران، تمهیدات لازم جهت انتقال به موقع آخرین تغییرات در مقررات و رویه‌های مربوط به واردات کالا، همچنین ارائه تسهیلات پیشنهادی در چهارچوب مقررات و ضوابط موجود درنظر گرفته شود
تصویر صورتجلسه را می‌توانید در پیوست ببینید

Tags: 

دیدگاه‌ها

 اعضای محترم هئیت مدیره
باسلام واحترام
ضمن تشکرازپی گیری مجدانه شما امیدوارم مطالبی که درجلسه فوق مطرح گردیده است بزودی مورد تائید سازمان قرارگیرد و اجرائی گردد. با احترام

By mehdizadeh_b

باسلام واحترام
درصورت امکان لیست جدید کالاهای مشمول استاندارد  را درسایت قراردهید . باتشکر

By mehdizadeh_b

صفحه‌ها